Category: Rajoni & Bota

  • Libri misterioz i Michelle Obama

    Libri misterioz i Michelle Obama

    “Becoming” i ish-Zonjës së Parë, Michelle Obama është bërë libri më i shitur i nxjerrë këtë vit në SHBA vetëm 15 ditë pas botimit. Janë shitur më shumë se 2 milionë kopje në SHBA dhe Kanada. Shifrat e shitjeve u njoftuan nga Penguin Random House të premten. Shtëpia Botuese tha se libri është gjithashtu një […]

  • Vjen reagimi i BE-së për bllokimin e Vuçiçit në Skenderaj

    Vjen reagimi i BE-së për bllokimin e Vuçiçit në Skenderaj

    Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se BE-së i vjen keq që presidenti serb, Aleksandar Vuçiç nuk u lejua të shkonte në Banjë të Skenderajt. Në një përgjigje enkas për Kohën Ditore, Apostolova ka thënë se i vjen keq që vizita u desh të anulohej, derisa ka ftuar për qetësi. […]