Category: Politikë

 • “Fake news”, Edi Rama gozhdon portalet: Gjobë për shpifësit

  “Fake news”, Edi Rama gozhdon portalet: Gjobë për shpifësit

  Në “Pallatin e Brigadave” u mbajt një darkë pune me pjesëmarrësit e konferencës së agjencive të lajmeve europiane dhe ballkanike me temë:“News Agencies vs Fake News”.

 • Nis punimet Asambleja Socialiste, priten ndryshime në qeveri

  Nis punimet Asambleja Socialiste, priten ndryshime në qeveri

  Në këtë një vjetor të qeverisë Rama-2, mblidhet edhe Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste, për të bërë nje bilanc me të gjitha dikasteret ministrore. Një llogaridhine e çdo ministri përballë shefit të qeverisë por edhe përballë një nga forumeve më të larta siç është Asambleja Kombëtare, ku mund të diskutohen mjaft problematika siç është ajo […]

 • Erion Braçe debat me Ulsi Manjën, shkak Komisioni i Prokurimit Publik

  Erion Braçe debat me Ulsi Manjën, shkak Komisioni i Prokurimit Publik

  Mënyra e përzgjedhjes së kandidatëve për anëtarë të Komisionit të Prokurimit Publik ka përplasur në Konferencën e Kryetarëve deputetët e Partisë Socialiste, Erion Braçe dhe Ulsi Manja. Shqiptarja.com ka zbardhur debatin e zhvilluar në mbledhjen e 6 majit. –Erion Braçe: Shikoj se është rikthyer procedura për propozimin e kandidatëve për anëtarë të Komisionit të Prokurimit […]