Category: Opinion

 • Përse Berisha, Kryemadhi dhe Meta janë të interesuar të rrisin profilin politik të Veliajt?

  Përse Berisha, Kryemadhi dhe Meta janë të interesuar të rrisin profilin politik të Veliajt?

  Nga Ervis Iljazaj Sali Berisha ka bërë publik ditën e djeshme një mesazh të ardhur nga “qytetari dixhital”, ashtu sikurse i quan ai në këto raste, nëpërmjet të cilit denoncohej abuzimi që po bën ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me testet ndaj punonjësve të shëndetësisë, për të vënë në ato pozicione pune njerëzit e saj. […]

 • Lutfi Dervishi/ Vetëm ERTV pa emision sportiv

  Lutfi Dervishi/ Vetëm ERTV pa emision sportiv

  Shqipëria nuk luan në Botërorin Rusia 2018, por kjo nuk ka penguar pothuaj të gjithë televizionet në Shqipëri, kombëtare dhe lokale të bëjnë emisione sportive! Përjashtim këtu bën vetëm ERTV. Ndeshjet transmetohen vetëm në RTSH, por nuk guxon të hapësh ekranin se të gjithë televizionet, edhe ato informative bëjnë programe kushtuar Botërorit. Formatet janë copy […]

 • Përvjetori i PS, rruga e gjatë nga konservatorizmi në liberalizëm

  Përvjetori i PS, rruga e gjatë nga konservatorizmi në liberalizëm

  Nga Armando Meta/ SPECIALE JAVANEWS/ Thuajse asnjë nuk do ta kishte menduar vjeshtën e largët të vitit 1941, kur 200 petrita themeluan Partinë Komuniste, se pas 77 vitesh partia që ata po themelonin do të ishte një nga partitë më liberale në vend, me emër të ri (PS) që është në pritje të çeljes së […]